Post Image

Zanurz się w świecie transformacji cyfrowej i odkryj kluczową rolę propozycji wartości w produktach cyfrowych. W najnowszym odcinku dzielimy się spostrzeżeniami na temat trójkąta nieskończoności produktu cyfrowego, gdzie biznes, technologia i użytkownik łączą się w fascynujący sposób. Dowiedz się, dlaczego propozycja wartości jest fundamentem produktów cyfrowych i jak możesz ją efektywnie opracować.

Trójkąt Nieskończoności Produktu Cyfrowego

Trójkąt nieskończoności produktu składa się z trzech elementów: biznesu, technologii i użytkownika. Biznes wkłada pieniądze, technologia jest narzędziem, a użytkownik jest źródłem zysków. W tym obszarze zmian i kompromisów musimy znaleźć równowagę.

Propozycja Wartości – Klucz do Sukcesu

Propozycja wartości to fundament, na którym buduje się produkty cyfrowe. Paweł Tkaczyk zaznacza, że definiowanie wartości sprowadza się do ustalania korzyści dla konsumenta i odpowiedniej ceny. Warto skorzystać z narzędzi takich jak Value Position Canvas, które pomagają zdefiniować segmenty klienta i ich potrzeby.

Etapy Pracy nad Propozycją Wartości

 1. Zebranie Danych: Poznajmy użytkownika, funkcjonalności produktu i rynkowe trendy. Zbierajmy dane o popularności funkcji wśród użytkowników.
 2. Definiowanie Archetypu Użytkownika: Warto skupić się na archetypach użytkowników, aby lepiej zrozumieć ich potrzeby i zachowania. Dobrze jest także zmapować istniejące produkty i usługi.
 3. Warsztaty zespołowe: Organizujmy warsztaty z udziałem specjalistów różnych dziedzin, aby skutecznie pracować nad propozycją wartości. Design thinking może być cennym narzędziem.
 4. Raport z Rekomendacjami: Na zakończenie prac nad propozycją wartości przygotujmy raport z konkretnymi rekomendacjami i działaniami do podjęcia.

Kluczowe Wskazówki

 • Korzystaj z Wiedzy w Organizacji: Warto bazować na dostępnych danych i wiedzy w organizacji. Badajmy potrzeby klientów i pytajmy o opinie.
 • Buduj Persona Użytkownika: Twórzmy archetypy użytkowników, aby lepiej zrozumieć grupy docelowe i dostosować produkt do ich potrzeb.
 • Analizuj Powtarzalne Wzorce: Zbierajmy dane i analizujmy powtarzalne wzorce i rutyny w zachowaniach użytkowników.
 • Dynamiczna Propozycja Wartości: Propozycja wartości powinna ewoluować wraz z potrzebami rynku i zmianami w produkcie.

Dzięki solidnej propozycji wartości możemy efektywnie zarządzać trójkątem nieskończoności produktu cyfrowego, dostarczając użytkownikom wartość, której potrzebują. Wartościowa propozycja to kluczowy element transformacji cyfrowej i sukcesu produktów cyfrowych.

Podsumowanie:

 • Propozycja wartości to fundament produktów cyfrowych.
 • Praca nad propozycją wartości obejmuje zebranie danych, definiowanie archetypu użytkownika, warsztaty zespołowe i raport z rekomendacjami.
 • Kluczowe wskazówki to korzystanie z wiedzy w organizacji, budowanie persony użytkownika, analizowanie powtarzalnych wzorców i dynamiczna ewolucja propozycji wartości.
Dalej
Monitorowanie Lejka Konwersji i Utrzymanie Raportu CRO
Comments are closed.